تبلیغات
...:::مرکز پیش دانشگاهی علامه طبا طبا ئی:::... - تاریخ و چگونگی مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال 1389 اعلام شد
...:::مرکز پیش دانشگاهی علامه طبا طبا ئی:::...
ناحیه 1 اراک

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تاریخ و چگونگی مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال 1389 اعلام شد

بدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبانی كه در موعد مقرر، نسبت به ثبت نام در آزمون  سراسری سال 1389 اقدام نموده و اطلاعات خواسته شده را از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور وارد نموده‌‌اند،    می رساند كه سوابق تحصیلی نمرات كتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان (دیپلم) برای دیپلمه های نظام جدیدیكی از سالهای 1384 ، 1385 ، 1386،  1387 و یا 1388 دریكی از رشته های ریاضی فیزیك ، علوم تجربی ،ادبیات وعلوم انسانی ویا علوم ومعارف اسلامی كه توسط وزارت آموزش و پرورش به این سازمان تحویل شده از روز سه شنبه 31/1/89 لغایت روز شنبه 4/2/89 به مدت 5 روز بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org برای مشاهده داوطلبان و به منظور اطمینان از صحت سوابق تحصیلی قرار داده می‌شود.
 1ـ داوطلبان پس از ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینك مربوط به مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی و نمرات می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات كارت اعتباری ثبت نام (شامل: شماره پرونده، شماره كاربر، رمز عبور و شماره شناسنامه) و یا شماره پرونده و كد رهگیری ، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و نمرات خود را مشاهده نمایند .
2ـ داوطلبان پس از وارد نمودن اطلاعات درخواستی و مشاهده نمرات دروس خود چنانچه مغایرتی بین نمرات درس و یا دروس و سال اخذ نمره و نمرات مندرج در كارنامه فارغ التحصیلی ( سوابق تحصیلی ) كه در اختیار دارند مشاهده نمودند ، لازم است از فرم اطلاعات و سوابق تحصیلی كه بر روی سایت قرار دارد پرینت تهیه نمایند. و پس از درج اطلاعات صحیح و با در دست داشتن كارت شناسایی معتبر ( كارت ملی ، شناسنامه عكسدار ، گذرنامه و.... ) فرم پرینت شده و اصل و كپی كارنامه فارغ التحصیلی خود از تاریخ 5/2/89 لغایت 12/2/89 به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به تحویل مدارك فوق اقدام و رسید دریافت نمایند بدیهی است اطلاعات مربوط بررسی و نتیجه از طریق وزارت آموزش و پرورش برای سازمان ارسال خواهد شد .
تبصره 1 ـ داوطلبانی كه كارنامه فارغ التحصیلی را ندارند ، می توانند با مراجعه به مراكز پیش دانشگاهی محل تحصیل خود كپی كارنامه فارغ التحصیلی دیپلم خود را دریافت نمایند و در صورت عدم دریافت از مركز    پیش دانشگاهی برای دریافت كپی كارنامه راساً به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه  نمایند .
تبصره 2 ـ تاریخ مراجعه به مناطق برای مغایرت نمرات از روز یكشنبه 5/2/89 لغایت یك شنبه 12/2/89         می باشد .
ذكر این نكته ضروری است كه سوابق تحصیلی فقط برای داوطلبانی اعمال خواهد شد كه دیپلم خود را در یكی از سال های 84 ، 85 ، 86 ، 87 یا 88 در یكی از رشته های ریاضی فیزیك ، علوم تجربی ، ادبیات و علوم انسانی یا علوم و معارف اسلامی اخذ نموده باشند و فقط دروسی از آنها در سوابق تحصیلی اعمال می شود كه آزمون آن به صورت سراسری و كشوری برگزار شده باشد . منظور از سوابق تحصیلی نمرات كتبی سال سوم ، دقیقاً همان نمرات درج شده در ستون انتهای كارنامه سال سوم ( تحت عنوان نمرات كتبی سال سوم ) می باشد كه نمونه ای از آن در كارنامه ذیل مشخص شده است .
سوابق تحصیلی برای كلیه داوطلبانی كه دیپلم نظام جدید خود را به غیر از سال های 84 ، 85 ، 86 ،87یا 88 اخذ نموده اند ، اعمال نخواهد شد .
داوطلبان در صورت لزوم می توانند در ساعات اداری با شماره تلفن های 9-88923595-021 تماس حاصل نمایند و از مراجعه حضوری به سازمان سنجش جداً خودداری نمایند .
قانون اعمال سوابق تحصیلی فقط ویژه دیپلمه های نظام جدید آموزش متوسطه كه در یكی از سالهای تحصیلی 84-83 ، 85-84 ،86-85، 87-86 یا 88-87و در یكی از رشته های ریاضی فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم ومعارف اسلامی فارغ التحصیل گردیده اند ، می باشد و سایر افراد مشمول نمی باشند . علی الخصوص دیپلمه های كارودانش و فنی حرفه ای مشمول این قانون نمی باشند .
منظور از سوابق تحصیلی نمرات كتبی نهایی سال سوم ، دقیقاً همان نمرات درج شده در ستون انتهایی كارنامه سال سوم ( تحت عنوان " نمرات كتبی نهایی سوم " ) می باشد كه نمونه ای از آن در شكل ذیل نشان داده شده است .
داوطلبان مشمول این قانون در صورت هرگونه اعتراض به سوابق تحصیلی خود می توانند با در دست داشتن كارت شناسایی معتبر ، اصل و كپی كارنامه فارغ التحصیلی و شماره پرونده ثبت نامی در كنكور و پرینت فرم مغایرت اطلاعات و سوابق تحصیلی به منطقه آموزش و پرورش محل فارغ التحصیلی خود مراجعه كنند .
تبصره 1 : داوطلبانی كه كارنامه فارغ التحصیلی را ندارند ، می توانند با مراجعه به مراكز پیش دانشگاهی محل تحصیل كپی كارنامه دانش آموزی را دریافت نمایند و در صورت عدم دریافت از مركز ، برای دریافت كپی كارنامه راساً به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه نمایند .
تاریخ مراجعه به مناطق برای اعتراض از تاریخ 5 تا 12 اردیبهشت ماه سال جاری می باشد .
لازم به تاكید است كه این اطلاعیه صرفاً ویژه داوطلبان مشمول قانون اعمال سوابق تحصیلی است.

برای مشاهده نمونه كارنامه داوطلب اینجا را كلیك نمایید

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


درباره وبلاگ

نظرات انتقاد ها و پیشنهاد های خود را در قسمت نظرها برای هر موضوع اعلام فرمایید با تشکر
مدیر وبلاگ : خشایار نوریان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نظر شما در مورد کیفیت ارائه خدمات سایت چیست ؟


نویسندگان