تبلیغات
...:::مرکز پیش دانشگاهی علامه طبا طبا ئی:::... - جزییات كنكور ‌٨٩ اعلام شد
...:::مرکز پیش دانشگاهی علامه طبا طبا ئی:::...
ناحیه 1 اراک

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جزییات كنكور ‌٨٩ اعلام شد

جزییات كنكور سراسری سال 1389 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی كشور در نشست مطبوعاتی مسئولان سازمان سنجش تشریح شد كه براساس آن كنكور 89 با رقابت یك میلیون و 187 هزار داوطلب طی روزهای 10، 11 و 12 تیر ماه در 390 بخش، شهرستان و 17 كشور دیگر برگزار می‌شود.

پذیرش یك نفر از میان هر 5/2 داوطلب

رییس سازمان سنجش با اشاره به ثبت‌نام یك میلیون و 187 هزار داوطلب در كنكور سال آینده از پذیرش 500 هزار نفر در این آزمون خبر داد و افزود: بر این اساس از هر 5/2 داوطلب، یك نفر در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته اظهار كرد: حدود 35 هزار و 917 داوطلب نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم و این در حالیست كه تاكنون روند داوطلبان رو به كاهش بوده است ولی پیش‌بینی می‌شود از این پس نیز با روند كاهش روبرو باشیم.

وی با بیان اینكه زنان 60 درصد داوطلبان را تشكیل می‌دهند، گفت: البته تعداد خانم‌ها به مقدار اندكی نسبت به سال گذشته كاهش داشته است.

معاون سازمان سنجش با تشریح جزئیات نحوه پذیرش در كنكور 89 گفت: طرح بومی گزینی همانند سال گذشته برای 13 رشته پر متقاضی به صورت 60 درصد و برای مابقی رشته‌ها به صورت 80 درصد اعمال می‌شود.

نحوه اعمال مصوبه بومی‌گزینی در كنكور 89

ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش نیز در خصوص ظرفیت پذیرش كنكور 89 گفت: هنوز پورتال ظرفیت پذیرش در مرحله اجراست ولی بر اساس پیش بینی‌های ما پذیرش كنكور سال آینده همانند سال گذشته خواهد بود.

وی با اشاره به نحوه گزینش در كنكور 89 اظهار كرد: در پذیرش كنكور، 15 درصد سوابق تحصیلی یا معدل كتبی یا نمرات دروس برای داوطلبان دیپلمه‌های 84 به بعد و 85 درصد نمره در نظر گرفته شده است ولی برای مابقی داوطلبان دوره‌های دیگر 100 درصد نمره تاثیر دارد.

خدایی درباره مصوبه بومی‌گزینی در كنكور 89 نیز گفت: طرح بومی گزینی همانند سال 88 اجرا می‌شود، بر این اساس برای 13 رشته پر متقاضی 60 درصد بومی گزینی، 40 درصد آزاد و برای مابقی رشته‌ها 80 درصد بومی گزینی و 20 درصد آزاد اجرا می‌شود.

معاون سازمان سنجش با بیان اینكه پس از برگزاری آزمون سراسری سیستم راهنمای انتخاب رشته خواهیم داشت، اظهار كرد: در زمان مناسب توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهد شد.

آغاز توزیع كارت از 5 تیر و زمان برگزاری كنكور از 10 تیر

بیشترین تعداد داوطلبان در گروه علوم تجربی

حسین توكلی معاون سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه داوطلبان گروه علوم تجربی بیشترین تعداد داوطلبان را به خود اختصاص داده‌اند، با اشاره به جدول زمانبندی كنكور 89، گفت: كنكور طی روزهای 10، 11 و 12 تیر ماه در سراسر كشور و 17 كشور دیگر برگزار می‌شود.

وی با تشریح تعداد داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنجگانه كنكور 89 گفت: در گروه علوم ریاضی 320 هزار و 362 داوطلب، گروه علوم تجربی 463 هزار و 93 داوطلب، علوم انسانی 460 هزار و 830 داوطلب، گروه هنر 25 هزار و 19 داوطلب و زبان‌های خارجه 18 هزار و 229 داوطلب ثبت نام كرده‌اند.

وی با بیان اینكه پس از انقلاب فرهنگی تا سال 81 با افزایش تعداد داوطلبان در هر سال روبرو بودیم اظهار كرد: از آن زمان به بعد نه تنها افزایش نداشتیم بلكه با كاهش نیز روبرو بودیم.

توكلی با بیان اینكه همه ساله در كنكور گروه علوم انسانی بیشترین تعداد داوطلبان را دارد، ادامه داد: در كنكور امسال تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی بیشتر از سایر گروه ها است.

وی با اشاره به ثبت‌نام برخی داوطلبان علاوه بر گروه اصلی در یكی از گروه‌های هنر و یا زبان گفت: براین اساس بیش از 43 هزار داوطلب متقاضی گروه هنر و 132 هزار و 51 داوطلب نیز متقاضی گروه زبان شده‌اند كه در مجموع آزمون گروه هنر با رقابت 59 هزار و 62 داوطلب و آزمون گروه زبان با حضور 150 هزار و 280 نفر برگزار خواهد شد.

وی افزود: از آنجایی كه آزمون هر یك از گروه‌های آزمایشی به طور جداگانه برگزار می‌شود و باید دارای كارت جداگانه‌ای باشد، بنابراین در كنكور سال آینده یك میلیون و 454 هزار و 77 نفر كارت ورود به جلسه توزیع می‌شود.

معاون سازمان سنجش در باره طراحی سوالات كنكور تاكید كرد: از قسمت‌های حذف شده دروس توسط آموزش و پرورش سوالی طراحی نخواهد شد.

توكلی در خصوص جدول زمانی آزمون سراسری سال 89 گفت: كارت ورود به جلسه آزمون از 5 تیرماه 89 توزیع و كنكور نیز در طی روزهای 10، 11 و 12 تیرماه در 390 بخش، شهرستان و چند كشور خارجی برگزار می‌شود.

درباره وبلاگ

نظرات انتقاد ها و پیشنهاد های خود را در قسمت نظرها برای هر موضوع اعلام فرمایید با تشکر
مدیر وبلاگ : خشایار نوریان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نظر شما در مورد کیفیت ارائه خدمات سایت چیست ؟


نویسندگان